Masaż

Masaż relaksacyjny – jak sama nazwa wskazuje ma spowodować pełne rozluźnienie. Zarówno w pracy jak i w życiu codziennym jestem narażeni na ciągły stres. U każdego przychodzi taki moment kiedy ma ochotę wyłączyć się na jakiś czas i w pełni zrelaksować. Masaż relaksacyjny to bardzo skuteczne lekarstwo na chandrę, stres, depresję i wszelkiego rodzaju nerwice. Pobudza układ mięśniowy i układ krążenia, przyspiesza przemianę materii oraz oddziałuje na układ nerwowy, podnoszą naszą chęć do życia, likwidując ujemne efekty stresu, gromadzące się pod wpływem codziennych przeżyć, takie jak: apatia, przemęczenie, wyczerpanie, bezsenność, bóle głowy, nerwobóle, syndrom napiętych mięśni karku i szyi. Masaż relaksacyjny daje nam uczucie głębokiego odprężenia oraz pełnego relaksu, gdyż wykonywany jest powolnymi ruchami o działaniu antystresowym i uspokajającym, dzięki czemu pozwala pozbyć się napięcia na całym ciele. Dodatkowym atutem będzie ulubiona muzyka relaksacyjna skomponowana przez pacjenta.

Masaż klasyczny – jest przyjemny i poprawia stan psychofizyczny. Regularnie stosowany, znajduje zastosowanie w profilaktyce oraz leczeniu wielu schorzeń. W zależności od potrzeb pacjenta, masaż klasyczny może być wykonywany w formie zabiegu całościowego lub na poszczególne części ciała (np. stawy, części kończyn, brzuch, klatkę piersiową, szyję, kark, twarz, głowę). Masaż klasyczny to masaż, który w zależności od sposobu wykonania może być zabiegiem leczniczym, pobudzającym albo relaksacyjnym.

Masaż leczniczy – wykorzystuje wiele technik z masażu klasycznego. Oparty jest głównie na miejscu bólu i całym obszarze go otaczającym. W wielu sytuacjach jest on wstępem do rehabilitacji. jego głównym zadaniem jest likwidowanie zaburzeń związanych z toczącymi się w organizmie procesami chorobowymi.

Young beautiful woman getting back massage. Spa studio shotMasaż sportowy – w zależności od zadań jakie ma spełniać dzieli się na: treningowy, przed zawodami, startowy, powysiłkowy, podtrzymujący. Masaż sportowy powinien spełniać następujące funkcje: rozgrzewającą (przygotowanie do treningu lub zawodów), regeneracyjną (przyspieszenie powrotu organizmu po dużym wysiłku do stanu wyjściowego), leczniczą (wspomaganie leczenia urazów powstałych podczas treningu lub zawodów). Masaż sportowy jest doskonałą formą odnowy biologicznej.

Masaż wspomagający odchudzanie – zabieg stosowany u osób z dużą nadwagą ciała lub u osób, głównie kobiet, z kompleksami zbyt obfitych bioder i ud. Zadaniem tego rodzaju masażu jest rozbicie i rozdrobnienie podskórnej tkanki tłuszczowej, usunięcie toksyn z organizmu, polepszenie ukrwienia skóry i mięśni, przez co przyspiesza się przemianę materii. Najczęściej przeprowadza się głęboki masaż klasyczny typu sportowego, tzn. wykonywany z dużą siłą, w bardzo szybkim tempie i z wykorzystaniem agresywnych technik (głębokie rozcieranie, ugniatanie, oklepywanie, silna wibracja). Masaż może być niekiedy nieprzyjemny dla osoby masowanej, ze względu na uczucie bólu występującego przy stosowaniu technik z dużą siłą. Do tego rodzaju masażu używa się kremów, żeli czy balsamów zawierających substancje roślinne stymulujące aktywność komórkową, likwidujące tkankę tłuszczową, ułatwiające usuwanie toksyn i nadmiaru wody. W czasie serii zabiegów odchudzających wskazane jest wykonywanie ćwiczeń oraz przestrzeganie odpowiedniej diety. Dobre efekty odchudzające i przyjemne odczucia podczas zabiegu uzyskuje się, stosując drenaż limfatyczny odpowiedniej części ciała (np. drenaż miednicy) lub drenaż całkowity.

Masaż antycellulitowy – Masaż antycellulitowy doskonale rozbija komórki tłuszczowe, stymuluje krążenie w drobnych naczyniach krwionośnych i poprawia przepływ limfy, a tym samym skutecznie usuwa cellulit. Masaż antycellulitowy usuwa także szkodliwe produkty przemiany materii, oczyszcza organizm z toksyn, poprawia natlenienie i odżywianie komórkowe. W efekcie regeneruje i uelastycznia tkankę łączną, zwiększa napięcie skóry, dzięki czemu skóra staje się gładsza, bardziej jędrna i sprężysta, promieniując świeżością i witalnością.

Adorable brunette mother in pregnancyMasaż dla kobiet w ciąży – kobiety nie powinny poddawać się zabiegom w pierwszym trymestrze, a także w ostatnim miesiącu ciąży. Główne zalety masażu w ciąży to: relaksacja, zmniejszenie napięcia mięśniowego, poprawa krążenia, zapobieganie obrzękom kończyn górnych i dolnych, zapobieganie i łagodzenie dolegliwości bólowych kręgosłupa, zapobieganie rozstępom skórnym.

Drenaż limfatyczny – zaliczamy do masaży leczniczych. Na jego wykonanie składają się specyficzne techniki. Drenaż usprawnia krążenie limfy, zapobiegając chorobom związanym z jej utrudnionym przepływem. Przynosi ulgę, likwidując obrzęki. Zabiegi drenażu zdecydowanie przyspieszają powrót do zdrowia i sprawności osób po przebytych chorobach zakaźnych, nowotworowych, a także rekonwalescentów po operacjach usunięcia węzłów chłonnych.